בבוקר יום ראשון, לפני כשלוש שנים, חודש ו16 ימים נכנסתי למרכז “אחווה”. אני זוכר טוב מאוד את אותם ימים לפני הכניסה. אני זוכר שהרגשתי בודד בעולם, שאף אחד לא מבין אותי, חסר תקווה לחלוטין. הרגשתי שאיבדתי את עצמי, הפער בין המוסר, העקרונות והערכים שלי לבין המעשים שלי הלך וגדל. הפכתי לאדם שאיני מכיר ואיני רוצה להיות. ניסיתי הרבה פעמים להשתנות, לעצור את בעיית הסמים שלי, לנסות “לשלוט” בעצמי אך כל ניסיונותיי כשלו. החלטתי לבקש עזרה וכך הגעתי לאלכס ולוריס.

 

מבוקר יום ראשון, לפני כשלוש שנים, חודש ו16 ימים ועד היום אני נקי. הפכתי מאדם שלא עוברת חצי שעה בחייו ללא שימוש בחומר משנה תודעה ומצב רוח כלשהו לאדם שלא נוגע ולא מתקרב לסמים ואלכוהול. השינוי הפיזי של להפסיק להשתמש היה שינוי של רגע אחד אך השינוי הפנימי הוא עניין של זמן ותהליך אותו עברתי ואני עדיין עובר.

 

תהליך הניקיון והשינוי היה בשבילי תהליך לא פשוט. היום כשאני מתבונן אחורה אני רואה דברים אחרת אך באותה תקופה עברתי קשיים רבים והתמודדויות לא פשוטות. אני מרגיש שלא היה מקום יותר נכון בשבילי מ”אחווה” לעבור קשיים והתמודדויות לא פשוטות. אין לי מילים לתאר עד כמה הטיפול של אלכס, לוריס וכל צוות מרכז אחווה היה בדיוק מה שהיה נכון בשבילי ובזכות זאת עברתי תהליך יסודי, מעמיק ובריא. אין לי מילים להביע את התודה שיש לי לאנשים האלו ולמקום הזה אשר שינה את חיי.

 

בבוקר יום ראשון, לפני כשלוש שנים, חודש ו16 ימים קמתי לתחייה מן המתים. אני באמת לא מאמין שיהיה אפשר להבין מה קרה מאותו בוקר יום ראשון ועד הרגע הזה. כשאני מתבונן על השינוי שעברתי מהצד אני לפעמים מתקשה להאמין שהאדם ההוא שנכנס למרכז “אחווה” חסר כל תקווה ואמונה הוא אני שיושב עכשיו וכותב. כיום אני אדם שמאמין בעצמו, מלא בתקווה לעתיד נפלא שלי ושל העולם כולו. אני חיי חיים מלאים, תמיד נמצא בתהליך של התקדמות אישית ומנסה גם להשפיע על הסובבים אותי להצטרף לתהליך זה של התפכחות והתקדמות לעולם טוב יותר, רגיש יותר, עולם שבו לא כל כך אחד חיי למען עצמו אלא אחד בשביל השני.

 

אני בחרתי להגשים את יעודי דרך מוסיקה וכיום אני לומד מוסיקה במסלול לתואר ראשון. עוד אחד מאין ספור החלומות שהגשמתי ביום שהתנקתי. כמו כן אני גם בקשר יום יומי עם אנשים שעברו ועוברים את אותו התהליך הנפלא הזה, נתמך ותומך.

 

כל מי שמעוניין ליצור איתי קשר בכל נושא שהוא דרך הפורום שיעשה זאת ללא היסוס. אני אהיה מאושר לתת כל מה שאני יכול.

 

לוריס ואלכס, הערכתי ואהבתי אליכם היא אין סופית. אתם אבני היסוד באדם שאני היום.

תודה תודה תודה

שיהיה לכולם חג שמח!

שנדע להעזר בחכם

לעזור, לתת ולחבק את התם

נחמול ונתפלל על הרשע

נרגיש ונקבל את זה שלא יודע לשאול

שכל מי שטרם יצא מעבדות ימצא דרכו אל החירות

וכל מי שכבר יצא מעבדות לחירות יזכור להעריך זאת

אמן